Co se říká

20. prosince 2018 v 21:03
Často slyším, že lidi nechtějí dělat. Nedávno jsem šla do práce brzy ráno a procházela probouzejícím se městem. Už jezdily první tramvaje a trolejbusy, popeláři už vyváželi odpadky z popelnic ještě než se silnice zaplní auty, pekárny otevíraly krámy s prvním čerstvým pečivem, projížděla kolem mne blikající sanitka a vezla někoho s akutními zdravotními problémy do nemocnice. Ve většině oken se už svítilo a lidé vstávali do práce nebo do školy. Uvědomila jsem si kolik lidí pracuje na tom, abychom se měli dobře. Aby systém fungoval tak, že se můžeme rozčilovat nad tím, že vlak má 10 minut zpoždění. Došlo mi, že stežování si na nedostatky systému, si můžou dovolit jen tam, kde nějaký systém funguje.

Taky často slyším, jak jsou lidé agresivní, sobečtí a zlí. A potvrdilo se mi, že to taky není pravda. Kolegyni na podzim zemřel manžel. Zůstala sama se čtyřletým synem. V práci jsme se dohodli a vybrali na Toníčka nějaké peníze do rezervy, protože taťka už je našetřit nemůže. Přispělo hodně kolegů.
A dnes přišlo dojemné poděkování, o jehož část bych se chtěla podělit:

"...... Chci být připravená až se Tonda jednou začne ptát, jaký taťka vlastně byl, co měl a neměl rád a tak, proto mám takovou krabici, do které dávám věci, které by tohle všechno mohly pomoct připomenout. Přidávám do té krabice i přání od vás, určitě přijde chvíle, kdy i pro Toníka tohle bude silný příběh a třeba i poselství, že kolem nás byli, jsou a tím pádem můžou vždycky být lidi, kteří umí vyjádřit soucit a pomoc, i přesto, že každý z nás má svoje starosti a trápení.
DĚKUJU VÁM. Za nás všechny!"

Nevěřme všemu, co se často říká. Většina lidí je pracovitých a hodných.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 21. prosince 2018 v 10:32 | Reagovat

Je to tak. Máme dostatek a většinou všechno funguje jak má. Přesně v čase nepohody a neštěstí si začneme všímat, že to tak je a lidi nejsou zlí. Pěkně jsi to napsala a taky napsala o tom, že funguje lidská solidarita :-)

2 Danka Danka | E-mail | 21. prosince 2018 v 10:55 | Reagovat

Moc pěkně napsané a je to pravda.Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama