Životní role

17. října 2018 v 22:12
Ihned po narození jsem byla krásným novorozencem, milovanou dcerou a ubulenou mladší ségrou. Z novorozence se stalo roztomilé miminko a batole a z ubrečené sestry sestra otravná. Kromě dalších příbuzenských postů (vnučka, sestřenice, neteř, pravnučka) se ze mne na dlouhá léta stala školačka. Měnily se pouze typy. Nejdřív nadšená, potom úzkostlivá a nakonec otrávená. Zároveň jsem byla klavíristkou, gymnastkou, pionýrkou, kamarádkou, cyklistkou, lyžařkou, plavkyní, milovnicí všech zvířat a čtenářkou knih.
Na střední škole se mnou začaly cloumat hormony a hodně životních rolí ubylo a většinu času jsem byla buď smějící se nebo plačící zamilovaná holka. Platonicky zamilovaná.
Stala se ze mě maturantka a studentka vysoké školy a uvaděčka v divadle. Nejkrásnější období svobodného života, ve kterém jsem na celý život propadla kouzlu divadla. Z platonických lásek se občas staly opětované a život nabral směr rodinný. Nevěsta, manželka, poprvé těhotná žena. Neuvěřitelně krásné období. A potom vysněná životní role. Máma. Role s tisícem odstínů. Hodná, unavená, vyděšená, šťastná, milující, vzteklá, křičící, s nadhledem, hysterická, chápající, ne/spravedlivá, obětavá, sobecká, smějící se, uplakaná, máma která ví, ale je zticha, máma která neví, ale pořád mluví, máma v noci bdící u nemocných, máma čekající na tvůj návrat, máma která si ví se vším rady, máma která neumí nic, fandící, úzkostlivá, vtipná, trapná, nesnesitelná, zábavná, odvážná, náročná, chápající, veselá..... Málokterá role v životě má tolik poloh a přitom jediný cíl. Hlavně výchovu dětí nepokazit. Dnes už vím, že je to nemožné. Že vždycky budu mít v hlavě otázku, jestli za nějaké nezdary nemůže moje výchova?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 18. října 2018 v 7:40 | Reagovat

Krásné, poučené :-)

2 Platan Platan | E-mail | Web | 20. října 2018 v 13:03 | Reagovat

To znie ako krásne prežitý život plný tých najrôznejších farieb :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama