Náhoda

3. února 2018 v 18:14
Syn měl od Vánoc koupený lístek do kina na předpremiéru filmu. Bylo to v obchodním centru za městem, tak jsem se nabídla, že ho odvezu autem. A když už pojedeme autem, tak se přidala i dcera a objednali si v obchodním centru návštěvu Escape roomu. Já že to zkusím s nimi. I když jsem šla z práce dřív, tak jsme přijeli na poslední chvíli. Proběhli jsme OC tam a zpět, ale Escape room nenašli. Načež jsme se dozvěděli, že tento typ zábavy je v jiném OC na druhém konci města. Super. Po vstřebání informace se před námi rozprostřely dvě hodiny času pro sebe. Před deseti lety běžná věc. Teď, když jsou děti velké, je to spíše výjimka. Tak jsme šli na večeři a jen tak seděli a povídali. O všem a o ničem. Moc příjemný čas. Chvilka před kinem ještě zbyla, tak jsme se šli podívat do prodejny knih. Jen tak, jestli nás nějaká kniha zaujme. Dnes je těžké si knihu vybrat. Je jich moc. Ostatně jako všeho.
A protože jsem nechvátala, tak si mě našla malá krásná modrá kniha. Od blogerky roku a blogerky desetiletí. Nese název Italské jednohubky a je o životě v Itálii s humorem a laskavostí. A skutečně to tak je. Jednohubky jsem přečetla téměř na posezení. Marta se dokáže na svět dívat tak laskavě, že se vám život zdá prostě krásný a jednoduchý. Kniha je pohlazení po duši. Mám ji na nočním stolku jako první pomoc. Když mám dojem, že mě něco bolí nebo jinak chořím, tak si nalistuju jednohubku na straně 127 s názvem "Jak si zaručeně prodloužit život" a postupuji podle uvedené rady. Zabere to na většinu fyzických i psychických potíží. Když mám dojem, že je život složitý a těžký, tak si nalistuju stranu 153, kde se v jednohubce s názvem "Máš to fakt těžké, holka!", dočtu o opaku. Když se mi zdá, že jsou na sebe lidé zlí, otevřu knihu na straně 132, abych si přečetla dojemný příběh o lásce s názvem "Stařík s prezervativem". A když se obávám ze stáří a nepotřebnosti, tak čtu jednohubku na straně 57 "Tomu dala, tomu dala, tomu ...taky" a obdivuji životní program italských seniorek.
Při čtení poslední kapitoly se mi slzy řinuly po tvářích nezadržitelně. Ano laskaví lidé se mohou do této situace dostat asi snadněji než ostatní. Ale stejně ji dokážou popsat vlídně. Tak, že je cítit, že život je krásný. A lidé umí být na sebe hodní.
Jsem moc ráda, že jsme jeli do špatného obchodního centra a našla jsem si Italské jednohubky. Jsou moc dobré! Doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 madynka madynka | 5. února 2018 v 11:50 | Reagovat

Přesné. Nenaplánovanej čas kupodivu, taky uplyne... a helemese příjemně. Dík, za tip na krásnej blog. A  knihu si pořídím...

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 11. února 2018 v 17:31 | Reagovat

Já taky děkuju za tip, knížku si určitě seženu. Snad ji dokážu vygúglit, jsem holka šikovná. Ty taky a píšeš tak, že tvoje psaní upotřebíme i my ostatní :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama