Společenská hra

12. prosince 2017 v 22:58
Co kdyby je základem lidského snění. A lidské snění je první krok pro vytvoření čehokoliv. Každý si své co kdyby přetvoří podle svých schopností.
Hraví lidé zdokonalili co kdyby tak, že dnes se vyrábí spousty společenských her. Při hrách se ze co kdyby stává na chvíli skutečnost. Můžeme si vyzkoušet, co kdybych měla dostihovou stáj, nebo co kdybych byla majitelkou kasina, co kdybych mohla vystavět město, kdybych měla farmu..... A když se hra nepodaří, tak můžeme hrát znovu a znovu, co kdybychom vyhráli?

Lidé s dramatickými vlohami dokážou pod vlivem co kdyby napsat pohádku, román, detektivku. Dokážou vymyslet zápletku. Co kdyby Honza zabil draka a zachránil princeznu? Nebo co kdyby existoval detektiv, který pomocí pedantství a šedých buněk mozkových rozluští každý případ? Nebo co kdyby se z Pipi Dlouhé punčochy a Kalle Blomkvista stali dospělí lidé (Milénium)?

Co kdyby je základ sázení a výherních loterií, všech typů podvodů "letadlo". Co kdybych vyhrála první cenu ve Sportce? Co kdybych si koupila los a vyhrála? Co kdybych investovala peníze a vydělala balík?

Co kdyby je mé horší já, které je silnější než pevná vůle. Co kdybych si dneska ještě dala čokoládku a hubnout začnu zítra? Co kdybych si ještě dala poslední cigárko a zítra s kouřením skončím. Co kdybych ještě dneska ...

Co kdyby je základ nenapravitelné lidské naivity. Co kdybych byla krásnější, ošklivější, hubenější, tluštější, chytřejší, hloupější, co kdybych tam šla, nešla, co kdybych to řekla, neřekla, co kdybych si vzala Pištu Hufnágla, co kdybych se nevdávala, co kdybych měla, neměla děti, co kdybych ...

Co kdyby je základ pokroku. Co kdyby existoval stroj, který nás poveze místo koně? Co kdyby existoval létající stroj? Co kdybychom letěli na Měsíc? Co kdyby existoval lék na ...? Co kdyby?

Variant je nekonečné množstí a vždy jsou to sny o jiné cestě, než kterou jdeme. Nebo naopak jsou to sny o cestě, kterou se rozhodneme vydat a co kdyby přetvoříme do reality.
Většinu z nás co kdyby baví. Kdyby mi někdo chtěl vzít co kdyby, tak bych neuměla žít. Co bych dělala, kdybych si nemohla snít o lepším zítřku?

Podstatné je využít co kdyby k tvorbě. Ne k litování sebe sama. Co kdyby se NĚCO podařilo???
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Meduňka Meduňka | Web | 15. prosince 2017 v 20:24 | Reagovat

Zařazuji tvůj článek do výběru na tema-tydne.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama