Kaštany

30. září 2017 v 19:14
Co se stane, když před vámi spadne kaštan ze stromu? Možná existuje nějaký seriózní výzkum financovaný z dotací eu, který na to dá odbornou odpověď. Já jsem si udělala průzkum soukromý a stačilo na něj jedno odpoledne v kavárně pod kaštanem. Kavárna se pod kaštanem nachází, není to její název. A tak jsem díky krásnému dni mohla sledovat reakce lidí v přímém přenosu. Jde babička s vnukem. Ten hledá kaštany po zemi a když jeden spadne a vypadne ze slupky přímo před jeho očima, září mu oči radostí jako z dárků pod stromečkem. Když prochází žena s mužem ve středním věku a před nimi kaštan spadne a kutálí se krásný hladký hnědý, tak paní neváhá ani chvilku a se zálibným úsměvem si pro kaštan dojde i když musí ze své trasy několik metrů odbočit. Prochází starší podmračený pán. Když mu kaštan proletí kolem hlavy a dopadne na zem, tak pán sebou trhne a vypadá to, že bude ještě více rozladěn. Ale když jeho zrak zaostří na to malé hladké kulaťoučké, tak se usměje a sehne se, aby ho sebral. Jde kolem skupina mladých děvčat, které se leknou, když kaštan dopadne na plechovou střechu a doprovází to nečekaně hlasitá rána. Když vidí, že to byl jen roztomilý malý kaštan, tak se začnou smát, sehnou se pro něj a už ho mají v kabelce. Pozoruji telefonujícího kravaťáka zcela pohrouženého do hovoru. Padající kaštan zaregistruje a nevěřícně na něj zírá. Jakoby si právě uvědomil, kde je. Přestane hovořit do telefonu a s úměvem kaštan sebere ze země a strčí do kapsy saka. Nevím, jestli svoji pauzu v telefonování nějak vysvětlil: "promiňte, teď jsem neměl čas věnovat se vašemu problému, protože jsem sbíral čertvě vyloupnutý kaštan..." Většina lidí by si řekla: "co to kecá, koho to zajímá, co je na tom zajímavého ..."
A přitom můj průzkum má jasné důkazy. Bez ohledu na věk, pohlaví a rozpoložení spoluobčanů, všem do jednoho kaštan zlepšil náladu. Když právě vyloupnutý kaštan ze země zvedli, tak každý si jej prohlédl a pohladil. Je neuvěřitelně hladký a jakoby každého udivilo, že příroda je schopná něco takového vytvořit. Někdo začal hledat ještě další kousky, protože kaštany mají léčivé účinky. Kaštany umí odebírat energii, a tak umí léčit nemoci z jejího přebytku jako je artróza, revma, nemoci dolních končetin a páteře. Je to možné, nezkoušela jsem to. Ale co vím jistě, že kaštany umí potěšit duši. Každý, kdo kaštan sebral odcházel s úsměvem. Mám na to vlastní průzkum.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 madynka madynka | 2. října 2017 v 9:27 | Reagovat

Mohu potvrdit. přesně se mi to stalo -> kaštan upadl přímo přede mne a vyloupl se z puklé skořápky celý kaštanově hnědy lesklý a zářivý - nijak se nevnucoval, jen si tam tak ležel pod stromem. Jiné kaštany kolem nebyly. Teď vidím, že každý dříve spadlý měl již svého šťastného majitele. Proběhlo mi hlavou, jakou mám kliku a už jsem ho sbírala, zálibně si ho prohlížela a pak držela v kapse, jistě jsem se při tom i užasle usmívala. Přitom normálně vim, že na světě jsou kaštany...Ale...  Kdo by se jimi nějak zvlášť zabýval...takovejch starostí a úkolů, prosimvás jděte s kaštanama...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama