Sdílení

8. června 2017 v 21:18
V práci jsem nucena používat hodně aplikací. Zadávám do nich požadavky, aby nějaká kolegyně na druhém konci republiky připravila něco pro klienta, který sedí vedle mne. Důvodem je získání více času pro klienta a obchod. Tolik teorie. V praxi často dochází k tomu, že v okamžiku pochopení a skamarádění se s aplikací dojde k její změně a já jsem na počátku cesty. Takže čas pro klienta se mi krátí o čas na zvládnutí aplikace po změnách. Když se na mě nahrne hodně požadavků v různých aplikacích, tak si občas chci dobrovolně zavolat pro Chocholouška. V daném okamžiku mi přijde odpočinek v blázinci jako jediné rozumné východisko ze situace.
Dnes mi v podobně vyhroceném dni požádal kolega, abych nasdílela na google disk tabulku, že to jistě umím. Většinou se stydím přiznat, že něco neumím. Abych nebyla označena za starou brzdu, která neumí a nechce pracovat s novými technologiemi. Mám strach, aby mne nevyhodili z práce. A tak to vždy nastuduji a provedu. A dneska mě to přestalo bavit. Už mám plné zuby sdílení. Co s tím všichni pořád blbnou? Proč každý prd sdílet se všemi? Jediné, co jsem ochotná sdílet, je stůl a lože s manželem. Tak, jak jsem při svatbě slíbila. V dobrém i ve zlém. Ale nikdy jsem nikomu neslíbila, že budu kdejakou pičovinu sdílet na různých discích nebo jiných virtuálních místech.
A tak jsem sebrala odvahu a kolegovi odpověděla. Milý Petře, umím uvařit houskové i bramborové knedlíky, dokážu uvařit pro celý tábor na kamnech, umím napéct cukroví, vyžehlit prádlo, a spoustu jiných praktických věcí, ale tabulku nasdílet na disk, to mě maminka nenaučila. Tak to, prosím, nasdílej ty.
Načež jsem umyla hrnečky, vycídila kávovar a poprvé za celý den pocítila radost z dobře vykonané práce. Takovou, jakou mi žádná aplikace neposkytne. Protože cokoliv nasdíleného je pořád jen virtuální. Ale když si v krásně čistém kávovaru připravíte kafe, které provoní celou místnost.... To nenasdílíte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama