Touha po moci

23. února 2017 v 20:55
Jsou lidé toužící po moci. A jsou lidé toužící pomoci. Ti první jsou sobečtí manipulátoří, pro které je moc prostředek k penězům. A ti druzí jsou dobráci, kteří pomáhají druhým.
Ale svět není tak černobílý. Protože překvapivě i lidé toužící po moci chtějí pomoci. Většinou sobě a stavu svého konta. Ale někdy i ostatním. Například podřízeným, na kterých závisí jejich výsledky. Protože když podřízení nemakají, tak šéfové nemají výsledky. Mohou pak dát podřízeným pocítit jejich moc a vyrazit je. Ale s novými zaměstnanci toho taky moc nevytrhnou. Jeden čas jsme měli ředitele, který se nás pořád ptal, jak nám může pomoci. Jeho dotaz mne dost znervózňoval. Měla jsem dojem, že si musím nějaký problém vymyslet, abych mu udělala radost. Ale bylo to k ničemu. Když jsem řekla, s čím chci pomoci, tak to stejně vyšumělo. Ale pan ředitel se se svým dotazem: "Mohu Vám s něčím pomoci?" docela dlouhou udržel u moci.
A ti druzí, kteří touží pomáhat potřebným? Myslím si, že jsou to dobří lidé. Jen mi občas napadá, jestli za jejich touhou pomoci bližnímu svému není i trošku touhy po moci nad někým slabším. Pocítit převahu. Mít dojem, že někdo bude za pomoc vděčný a ocení ji.
Naštěstí je v každém z nás od obojího trochu. A záleží na hodnotovém žebříčku, která touha převládne.
Ale pokud se chcete stát bohatým a slavným, tak statistiky hovoří jasně. Musí převládnout touha po moci. A dnes je moderní u toho nahlas říkat, komu všemu chcete pomoci. Pak se můžete stát i ředitelem Zeměkoule.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 24. února 2017 v 11:01 | Reagovat

Já teda touhu po moci nemám, ale pomoci ano ;)

2 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 24. února 2017 v 11:19 | Reagovat

Po bohatství, ani po slávě netoužím, nakonec jsou s tím pak jen starosti. Někde jsem četla, že nějaká hodně bohatá žena všechno rozdala, ponechala si jen pár nutných věcí a vyrazila do světa. Nevím na kolik se tomu dá věřit, ale prý potom byla konečně šťastná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama