Otroci

16. února 2017 v 21:16
Bílý muž pod bičem otrokáře žil....
Kdyby jen bílý muž. I bílá žena. I bílé dítě. Vlastně všichni muži, ženy i děti všech "barev" pod bičem otrokáře žijí. A dobrovolně.
Když se ozve, okamžitě jej poslechneme. Je jedno jestli je den nebo noc. Nevadí, že je poledne, čas oběda. Někdo má otrokáře dokonce dva. Doba pokročila a otrokář si nevybírá svoje otroky. Dnes je to obráceně. My, otroci, si vybíráme svého otrokáře. A ještě mu pravidelně platíme za to, že nás neustále obtěžuje. Pokud někdo nemá otrokáře podle poslední módy, je na okraji společnosti. Pokud někdo má otrokáře, který ho nechává v klidu, je divný.
Je to směšné. Za jak krátkou dobu jsme stačili podlehnout. 20 let. Déle to není. Před dvaceti lety mobily začínaly a rozhodně jsme na ně nebyli tak vázaní. A teď? Když se mi někdo nedovolá na mobil, tak volá za pár minut znovu a případně ještě na druhý telefon. Telefony mají tu výhodu i nevýhodu, že vidíte nepřijaté hovory. Když volám zpět se zpožděním (což bývá pár hodin), tak je většina problémů již vyřešena. Z čehož vyvozuji, že když nebyly mobily, tak lidé museli více přemýšlet. Nemohli nikomu zavolat a museli si poradit sami. I dnes jsou lidé přemýšliví, chytří a ohleduplní a ti telefonují málo. Většinou si poradí sami. Lidé, kteří nepřemýšlí, telefonují hodně. Čímž ty přemýšlivé typy ruší.
A proto je dobré si uvědomit, že telefon se nemusí zvednout. Že nejsme otroci svých telefonů nebo spíše lidí, kteří volají. Čímž jim hodně pomůžeme. Budou si muset poradit sami. A když se jim to podaří, tak jim to určitě zvedne sebevědomí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 24. února 2017 v 11:21 | Reagovat

Dlouho jsem mobil neměla, máme pevnou linku, a to stačilo. Jenže dcera mi mobil obstarala, a nebýt toho, klidně bych se bez něj obešla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama