Elektronická tužka

23. února 2017 v 21:20
Jako holka jsem se ráda dívala na různé sportovní přenosy. Nejen proto, že patřily k lepší části programu TV. Moc ráda jsem fandila. Nejvíc hokejistům na mistrovství světa, ráda jsem se dívala na skoky na lyžích a odhadovala, kolik skočili. Milovala jsem tenis, krasobruslení a moderní gymnastiku, pro krásu pohybu.
Poslední fanouškovství jsem zažila při Naganu. Měsíc na to se narodil syn a čas na sledování sportovních přenosů nebyl. Uteklo dvacet let a sportovní přenosy se za tu dobu hodně změnily. Stalo se módou hodnotit výkony sportovců. Ne jim fandit a obdivovat je za jejich mimořádné výkony. Vždycky jsem to nesnášela, protože jako správný fanoušek jsem nesnesla, když se někdo o mého favorita "otřel". Pro mne to byl bůh a i kdyby prohrál, tak nikdo nesměl nic říct. A dnes jsou přímo ve studiu lidé, kteří tam sedí s elektronickou tužkou a dostávají zaplaceno za to, že popisujou, kdo co špatně udělal, jak měl přihrát, kde měl být. Že to sportovcům ukazuje trenér, aby se poučili a zlepšili, to chápu. Ale tohle veřejné rozebírání chyb mě uráží. Věřím tomu, že každý dělá v danou chvíli, co nejlepšího dokáže. Že se to nepovedlo, to všichni víme. Když se to povede, taky to všichni víme. Opravdu mi to žádný chytrák s tužtičkou nemusí vysvětlovat. Nelíbí se mi rozdělení světa na ty, kteří makají a na ty, kteří to hodnotí a radí. Nelíbí se mi to ani v práci ani jako fanouškovi. A tak sportovní svět ztratil jednoho fanouška - srdcaře. Že je to světu sportu jedno, je jasné. Peněz se tam točí hodně i beze mne.
Možná se blíží den, kdy budou přímé přenosy z operačních sálů. A po operaci bude nějaký chytrý lékař s elektronickou tužkou ukazovat, co se udělalo špatně. A pokud to bude mít sledovanost, tak to může vylepšit platy lékařů. Já ale rozhodně nebudu fanouškem ani v tomto případě.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 24. února 2017 v 11:24 | Reagovat

K úsměvu i k zamyšlení a máš pravdu, hodně se toho změnilo. Dřív jsem s tátou ráda koukala na skoky na lyžích, na krasobruslení a pod. Dneska je to  čím dál víc o penězích a tak jde sport nějak mimo mě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama