Ženy, kam směřujete?

27. ledna 2017 v 21:16
Ženy dnes mohou dělat vše na co si vzpomenou. Jakýkoliv sport, jakoukoliv profesi, řídit jadernou elektrárnu, letět na Měsíc, vylézt na osmitisícovku, jít volit, být volena. Prostě cokoliv. Stačí mít cíl, schopnosti, jít si za svým snem. Ženy stejně jako muži mohou být single, mohou být bezdětné a nikdo se jim dnes vysmívat nebude.
Proto mne překvapila reakce na báseň K čemu jsou holky na světě. Básničku vnímám jako krátkou a hezkou pohádku. Pohádku pro holky i kluky. Pohádku o tom, že hlavním posláním žen je být maminkou. Maminkou usměvavou. Kdo by o takové mamince nesnil? A nejen ve druhé třídě. A kolik takových maminek je? Většina žen pracuje. Většina z té většiny na plný úvazek. A opět většina z nich pracuje i doma. Pěkně po práci druhá směna. Kolik jich má sílu se usmívat?
Každá pohádka je nereálná a tato básnička taky. Z holek vyrostou ženy a budou si dělat, co chtějí. Žádná básnička jim v tom nezabrání. Tak proč nezachovat dětem víru, že pokud budou mít rodinu, že bude maminka usměvavá? Stejně jako v reklamě.
K čemu by byla básnička, kde by se dětem řeklo, milé děti, z holek budou unavené ženy, které v průběhu dětství uvidíte sporadicky a většinou pracovat?
Já bych si naopak přála, aby ženy mohly být hlavně ženami. Musím říct, že tato možnost se v rámci genderu poněkud vytratila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama