Kdo je nej?

9. prosince 2016 v 19:25
Rozhovor s nejkrásnější dívkou světa. Cože, ona moje dcera dávala někde rozhovor???

Nemám ráda soutěže. Soutěže krásy patří mezi ty nejhorší. Vyjadřují názor úzkého okruhu lidí na úzký okruh lidí. Protože lidí je na světě 7 miliard a kolik jich do soutěže krásy mluví? Nerozumím dívkám, že se hlásí do podobných soutěží. Zřejmě mají ambice a okolí jim říká, že jsou krásné. Proto se přihlásí. A zřejmě očekávají, že je krása bude živit. Dejme tomu, že se to některým skutečně podaří. Sice tomu nerozumím, ale mám snahu to pochopit. Ale co žene lidi v porotě rozhodovat o tom, kdo je nejkrásnější? Kde na to vzali mandát? Nebo stačí jejich sebestřednost, že oni to ví nejlépe? Nebo prostě jen rádi manipulují lidmi a rozhodují o jejich osudech?
A komu tyhle soutěže o nejkrásnější dívce prospívají? Jak se asi cítí dívka, která postoupila do soutěže (takže podle společenských norem je krásná) a byla poslední? Cítí se pořád stejně krásná nebo z toho má mindrák? A jak se asi cítí miliony dalších krásných dívek, které se do soutěže nejen nepřihlásily, ale ani jim nikdo neřekl, že jsou krásné? Protože vypadají jinak než nejkrásnější dívka světa? A jak to, že příští rok je jiná dívka nejkrásnější na světě? Jak se cítí ty předchozí nejkrásnější? Jako méně krásné? Co to udělá s jejich sebevědomím a životem? Záleží na povaze, rodinném zázemí a štěstí. Jistě. A co kdyby se jednoho krásného dne žádná dívka do soutěže nepřihlásila? A porota by si tak maximálně mohla ze svého středu zvolit nej......... porotce.
Rozhodně to prospívá byznysu. Stejně jako Vánoce. Nebo sport. Ať to dopadne jakkoliv, tak byznys jede - diety, šminky, nehty, kadeřnice, plastické operace, oblečení, boty, kabelky, psychologové, kurzy na zýšení sebevědomí, kurzy pro modelky, různé druhy cvičení, léčba z anorexie či bulimie. Jak je libo. Každý je ochoten položit na oltář krásy různě velké oběti.

Pro mě jsou nejkrásnější, nejchytřejší a i jinak nejlepší moje děti. Nejhodnější jsou moje rodiče. Nejvtipnější je můj manžel. Jen se o tom nikde nepíše. Jasně, koho by to zajímalo. A proto mám svůj blog. Abych pro sebe tu jednostrannost společnosti vyvážila.
Že je to směšné? Možná. Ale mě se po sepsání mojí pravdy lépe žije.
A tak jdu pohovořit s dětmi a manželem ... S vyplazeným jazykem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama