Plastika

11. října 2016 v 22:51
Plastická operace je lež. Lež vůči sobě i vůči svému okolí. Nejsem svatá a úplně přesně chápu pohnutky nosatých, ušatých, stárnoucích, obtloustlých, s malýma nebo velkýma prsama ... Společenský tlak je ohromný a většina lidí se snaží zaretušovat, co se dá. Ale proč? Proč se necháme dobrovolně za peníze předělávat na jiné lidi?
I když se to zdá být v dnešní době jeden velký kec, tak je opravdu podstatná vnitřní krása člověka. Nebo možná spíše vyrovnanost sama se sebou. Ta se pak odrazí ve výrazu člověka, v držení těla, v pohledu. Člověk má vypadat tak, jak se narodil a tak, jak žije. Je přece naprosto nesmyslné vypadat v padesáti jako ve dvaceti. V obličeji má být vidět cesta, jakou člověk ušel. Ano, život s pravdou je těžký. Někdy hodně. Ale žádná plastika ani vyhlazené vrásky ani odsátý tuk nikomu nirvánu nezajistí. Jen je to jasný projev toho, že si nevážíme sami sebe, chceme být někým jiným a chceme se zalíbit někomu, kdo za to nestojí a kdo bude mít vždy nějaké výhrady.
Je přece dobré vypadat jako babička nebo děda, když už se narodí vnouče. Je dobré mít bříško nebo zadek, když mě nebaví cvičit a ráda jím. Pak je každému jasné, jak se se mnou žije - pohoda a dobré jídlo. Je dobré nechat si svůj velký nos, když už se s ním narodím. Proč? Protože to jsem já. Protože si vážím sebe a svých předků. Protože jsem hrdá na to, že jsem zdědila jejich podobu.
Většina výrazných osobností není krásných. Naopak. Ale protože svoje nedostatky nejen že neodstranili, ale přeměnili je na přednosti, tak je vnímáme jako lidi krásné. A když ne krásné, tak zajímavé. Prostě je nehodnotíme podle vzhledu, ale podle toho, jací jsou. A jsme u toho. Je důležité být krásný uvnitř. Být sám sebou. Být svůj. Ne cizí. S cizím nosem, prsama, s botoxem, bez vrásek, bez výrazu, bez názoru.
Plastická operace je lež. Stejná jako obraz Doriana Graye. A všichni víme, jak dopadl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 horny-hornet horny-hornet | 12. října 2016 v 7:45 | Reagovat

Skvělý článek :-) Naprosto souhlasím a moc se mi líbí Tvůj úhel pohledu na bříško nebo větší zadek - s takovým člověkem se dobře žije! Já jsem spíš hubená a nedaří se mi přibrat, ale pomohla jsi mi vidět to trochu jinak :-)

2 Eliss Eliss | Web | 12. října 2016 v 7:49 | Reagovat

Já bych si nikdy plastiku neudělala...

3 Hanka Hanka | Web | 12. října 2016 v 10:28 | Reagovat

Máš úplnou pravdu. Já nad tím už přemýšlela, ačkoli s tím mám fakt čas, je mi třináct. :D Přišla jsem na to samé, co tady ty píšeš.
Nikdo z nás není dokonalý. Kdybych si nechala udělat plastiku na každou věc, která se mi na mně nelíbí, vypadala bych potom jako jiný člověk. To nechci. Člověk má mít rád sám sebe takového, jaký je. Když se mu nelíbí velký zadek a břicho, ať začne cvičit, to je zdravé. Věci jako velký nos nebo vrásky... bože, ty nikoho nezajímají :D

4 regcain regcain | Web | 12. října 2016 v 11:03 | Reagovat

Naprosto souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama