Prorok

5. září 2016 v 22:01
Prorok O dětech:
"Vaše děti nejsou vašimi dětmi.Jsou syny a dcerami touhy Života po sobě samém. Přicházejí skrze vás, ale nikoli od vás, a třebaže jsou s vámi, přece nepatří vám.
Můžete jim dát svoji lásku, nikoli však své myšlenky, neboť ony mají své vlastní myšlenky. Můžete dát domov jejich tělům, ne však jejich duším, neboť jejich duše sídlí v domě zítřka, který vy nemůžete navštívit ani ve svých snech. Můžete se snažit, abyste byli jako ony, nesnažte se však připodobnit je sobě, neboť život nekráčí zpět a nezdržuje se u včerejška. Jste luky, z nichž jsou vaše děti jako živé šípy vysílány kupředu po stezce nekonečna. Lučištník určuje cíl a napíná vás svou mocnou silou, aby jeho šípy putovaly směle a daleko. Nechť je vám ohýbání v Lučištníkových rukách radostí; neboť právě jako miluje letící šíp, tak miluje i pevný luk."

Když jsem ve dvaceti letech četla tato slova, byla jsem nadšená a zcela jim rozuměla.
Byla jsem šípem a chtěla jsem letět od luku co nejdál. Být svobodná a dělat si vše po svém.

Dnes jsem lukem. A teprve nyní zjišťuji, jak těžké je lukem být. Nechat šíp letět po jeho stezce a jen přihlížet jak a kam letí. A nebát se, co se po cestě stane. Myslela jsem si, že to bude jednoduché. Tak proč mi to nejde? Proč se pořád o šípy bojím? Protože jsem při svém letu nasbírala zkušenosti? Dobré i špatné? Snad. Nebo je to tím, že jsem nevěřící? Že nevěřím v žádného "Lučištníka"? Nebo proto, že nevěřím sama sobě - luku?

Zbývá jediná víra. A to věřit dětem - šípům. Že se vydaly na správnou cestu. Že umí rozlišit dobro i zlo.
Věřit, že šípy prostě umí létat. A už jen obdivně hledět, jaká je to krása!
Good luck!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 madynka madynka | 6. září 2016 v 12:54 | Reagovat

Krásně napsané věty... (jako vždy a jen tak dál Maruško...zalitá slunečním svitem) Luky jsou zároveň i šípy  a tak  asi taky pořád letí? Za mladými šípy už se jen tak třepotají, ale mohou zpovzdálí sledovat jak si vybírají cestu....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama