Kapsičky

13. září 2016 v 20:12
Kamarádky syn často nedojí oběd, protože už nemůže. Ale sladké po obědě si dá vždycky. Vysvětlil to tak, že v břiše je několik kapsiček. A i když se obědem zasytí, tak kapsička na sladké je prázdná a nějaká sladkost se do ní vždy vejde.
Mám to úplně stejně. Ale nemám kapsičky jen v břiše. Mám je i v mozku. "Nejlépe" mi funguje kapsička na starosti. Když se jedna starost vyřeší, tak kapsa není prázdná ani chviličku. Okamžitě se v ní rozvalí jakákoliv pitomost, ze které bych si mohla dělat starosti. Dokonce to někdy vypadá tak, že kapsa na sladké v břiše a kapsa na starosti v mozku, jsou propojené. Když se mozková kapsa zaplní starostí, tak se přihlásí kapsa na sladké. A tvrdí, že zaplněním sladké kapsy zapomeneme na kapsu se starostmi. Jenže. Kapsa v břiše se leda tak vytáhne a způsobí vyvalenější a tlustší břicho. A kapsu na starosti to nijak nevyřeší. Naopak. K původnímu problému ještě přibyde starost s nadváhou.
Dalajláma řekl: "Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou." Jak tedy zajistit, aby jedna kapsa byla prázdná a druhá vysypaná? Jsou lidé, kteří starosti v klidu přenechávají druhým a svoje mozkové kapsy zaplňují radostí. A jsou lidé, kteří si nechají svoji kapsu přecpat starostmi i za jiné. Jediný způsob, jak omezit kapsu na starosti je roztáhnout ostatní kapsy tak, aby pro starosti nezbylo místo. Jak? Jakoukoliv činností. Ideálně činností, která nás baví.
Psaní blogu je přesně ta činnost, která moji kapsu na starosti zmenšujeMrkající.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama