Bl.b.

14. dubna 2016 v 21:18
S vděčností jsem si přečetla dnešní rozhovor s panem doktorem Hnízdilem. Zase jsem po dlouhé době měla pocit, že jsem normální. Když se zmiňoval o tom, že čekáme až Bolt uběhne 100m pod 8 vteřin, tak jsem si představila, kam to půjde dál? Že budeme jednoho dne čekat, až nějaký Bolt sedmý uběhne stovku za 0 vteřin? Pokud má pořád všechno růst a výkony se mají zvyšovat, tak i sprint se musí běhat čím dál rychleji. A pod 8 už moc čísel není.
To, že pan doktor dostal cenu Bludného balvanu (a tím získal titul Bl.b.), úplně perfektně vypovídá o naší populaci.
Ten, komu pacienti rozumí, kdo se snaží hledat důvody, kdo pomáhá lidem najít správnou cestu, ten, který má jako jeden z mála zdravý selský rozum, tak ten skutečně je někde za bludným balvanem, kořenem nebo prostě v jiném světě. Myslím si, že to vlastně je pro pana doktora velká pocta. Být anticenou odlišen od nás ostatních, kteří neumíme ze systému vystoupit. Protože my, kteří v systému jedeme, tak dostáváme ceny za nejlepšího prodejce, za nejrychlejšího běžce, za nejkrásnější dívku. Prostě se cení všechna nej, která systém podporují. Ostatní neocenění se celý život snaží dohodnit ty první a obětují tomu svoje životy. A když se zdravotně zhroutí, tak si dojdou k držiteli anticeny pro radu. Takovou, aby jí rozuměli. Takovou, která je nasměruje ke zdraví. A potom musí ještě vynaložit veškeré zbývající síly k tomu, aby se dokázali vrátit na začátek cesty. Sami k sobě. A hodně jich to nikdy nedokáže.
Pane doktore, moc gratuluju. Ani nevíte, jak moc bych si přála být vyznamenána jako Vy. Znamenalo by to, že jsem na správné cestě životem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madynka Madynka | 15. dubna 2016 v 11:51 | Reagovat

Moc ráda tady všechno čtu. Je to prostě bezvadné, laskavé, vtipné, přesné. Líbí se mi  doktor Hnízdil.  Říká věci srozumitelně. Nikoho nepřesvědčuje a nemanipuluje. Když chce někdo užívat léky a vylepšovat v těle, co se dá, všelijakými preparáty, jistě mu v tom doktor Hnízdil  nebrání. A že si někdo o něm něco myslí a dal mu anticenu? No bóže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama