Holky z kanclu

12. března 2016 v 19:44
Tak holky, končíme. Tak nějak to včera vyznělo.

Jsme kolektiv 6 žen a pracujeme spolu už víc jak 10 let. A máme se rády.
Ne, to není happykec, který se řiká. To je skutečnost. Jasně, jdeme si občas na nervy a občas se špičkujeme. Nadáváme, když něco nefunguje. Ale nepřetvařujeme se, nepomlouváme se. Žádná z nás není ambiciózní, žádná z nás nedonáší, ani jedna neleze šéfovi někam, nehádáme se, neděláme si podrazy.
Do loňského roku jsme měli i kolegu. Tlak na obchodní výsledky ho unavil tak, že odešel pracovat jinam. Po půl roce práce v jiné firmě nám přišel vynadat. Že si myslel, že ženský kolektiv jsme my. A teď nestačí zírat, že existují i jiné typy žen. Trošku hádavější, útočnější, zákeřnější. Shrnul to slovy: "Tady jsem zjistil, co nechci dělat a v nové firmě jsem zjistil, s kým to nechci dělat". Potěšil nás.
S jednou kolegyní chodíme společně na oběd. Po cestě si vždy kupuje u "svého" bezdomovce časopis Nový prostor. Pán je společenský, už z dálky nás zdraví a při nákupu podává ruku. Dneska jsme se opět s bezdomovcem srdečně zdravili. Mně v tu chvíli blesklo hlavou, že kdyby nás viděli naši ambiciózní šéfové, tak nás buď zabijou nebo vyrazí z práce.
Ale v tom to právě vězí. Nejsme sebevědomé, ambiciózní, nemáme tah na branku. Jsme obyčejné ženské. A máme prostě blíž k bezdomovci než k byznysmenovi.
A proto. Proto včera padla první výpověď. Ve světě byznysu nemá sociální cítění, soudržnost, kamarádství ani smysl pro humor, co dělat. Chápu to, je tam nuda.

A možná první výpověď je znamení, ano tady končíme. Ale něco jiného, lepšího na nás čeká.
A společných 10 let za to stálo Smějící se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama