Zamilovaná

2. února 2016 v 22:15
Zamilovaná jsem se už narodila. Co si pamatuji, tak jsem pořád někoho milovala. A dlouhá léta to byla láska neopětovaná.
Ve třech letech jsem milovala Petra S. a měla jsem jasno, že se vezmeme, opravíme jeho domek a budeme tam spolu šťastni až do smrti. Znám to jen z vyprávění, ale nedopadlo to.
V první třídě jsem milovala Luďka. Byl to bráchovo kamarád a byl o pět let starší. Nechtěl mě i když jsem mu napsala srdceryvný dopis o mojí lásce. Klidně chodil se starší Janou, které jsme říkali sysel. To kvůli zubům. Nemohla jsem pochopit, jak se mu může líbit víc než já??? Nedopadlo to.
V šesté třídě jsem potkala Petra Š. Další velká neopětovaná láska. Taky jsem mu napsala dopis. O tom jak ho miluju. Dal ho přečíst mojí nejlepší kamarádce, se kterou chodil. Nedopadlo to.
Svoji obsesi se psaním zamilovaných dopisů jsem ukončila dopisem Lukášovi Vaculíkovi. Hurá. Poslal mi podepsanou fotku. Měsíc jsem z toho byla úplně mimo. Dokonce tak mimo, že jsem se vykašlala na Petra Š. a zamilovala se do Petra P. Výsledek je zřejmý. Nedopadlo to.
Nějak jsem po těch letech došla k závěru, že mě nikdo nechce. Nebyla to tak docela pravda. Jen jsem to měla nastavené tak, že koho jsem milovala já, to byl nedostižný ideál. A když někdo miloval mě, tak to byl podezřelý debil.
Příběh má šťastný konec. Došlo mi, že je vše obráceně. Debil je ten, kdo mě nechce. A kdo mě miluje je ideál a dosažitelný.

Pro život byly ty platonické lásky docela poučné. Vím, že je dobré se na situace podívat z jiného úhlu pohledu. Nebo se prostě v začarovaném kruhu otočit. Vážit si toho, co je a nehonit se za tím, co není.
A hlavně nikomu nic nepsat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny Johnny | Web | 2. února 2016 v 22:46 | Reagovat

A tak zamilované listy nie sú až také zlé... teda, v prípade, že tvoj milý je vojak v prvej línii, ty si dievča, čo nechal doma, sú Vianoce a temný osamelý večer vám obom - každému na inej strane sveta - pimaly dosadá so smútkom na duše. :) Alebo pokiaľ je jeden z vás cestovateľ v čase... v týchto (a pár podobných) prípadoch to je romantika ako remeň. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama