Poradci

9. listopadu 2015 v 21:39
Jsou všude a jsou na všechno. Poradci. Radou nic nezkazí, nemají žádnou zodpovědnost, vypadají chytře a spravedlivě a ještě jim za to platíme.
Minulý týden jsem se dočetla o tom, jak správně větrat. Včera o tom, jak správně sušit prádlo. A došlo mi, že poradenství je skutešně NA VŠECHNO. Od nejintimnějších záležitostí po ty nejstupidnější. Nejvíc mne fascinuje, že lidi jsou ochotni poradcům platit. Tak jsem si představila, jak jdu po ulici a zazvoním u nějakého domu. Obejdu byty a zhrozím se nad jejich nevyvětraným bytem. Oblíbenou prodejní fintou - dám jim čuchnout strachu - jim vysvětlím, že jestli chtějí takhle špatně větrat, tak budou do dvou let mrtví nebo v lepším případě v péči lékařů. Ale když poslechou moje rady o správném a zdravém větrání za 500, tak budou žít šťastně až do smrti! Obejdu pár domů, pár bytů a tisícovky se pohrnou....

Taky jsem si jednou nechala poradit za peníze. Od výživového poradce. Jen to nezafungovalo. Šel mi na nervy tím, že mi chtěl radit, co mám dělat. A to já nesnáším. Bylo užitečné se to dozvědět "jen" za čtyři tisícovky.
Jsou rady o dost dražší. Třeba z oblasti pojištění nebo půjček. Ty dávají poradci dokonce zadarmo!Takoví jsou to dobráci. A že poradce doporučí produkt té banky nebo pojišťovny, která mu vyplatí vyšší provizi? A že to pro člověka není nejvýhodnější? A jak to chudák zjistí? Přes jiného poradce? Nebo, že by si udělal vlastní názor? To by bylo nejlepší. Možná by si nevybral ten nejlepší a nejvýhodnější produkt, ale věděl by, že je to jeho rozhodnutí. Na základě informací, které si sám sehnal a které pochopil.Jde přeci jen o peníze, tak je možné se rozhodnout špatně. Nejde o život, ne?
Možná, že brzy vzniknou i poradci ve zdravotnictví. Běžný člověk nerozumí tomu, co mu doktor říká. A musí se rozhodnout. A tady už o život jde. Nebo minimálně o zdraví.
Mohlo by to potom vypadat takto: "Bolí mě záda. To je nepříjemné. Nemám čas běhat po doktorech. Zavolám svému poradci, co s tím budeme dělat." Poradce vyslechne potíže, promyslí si postupy a jedná. "Tak jsem pane YX oběhl všechny doktory. Vyslechl jejich názory a vybral nejlepší postup i léky. Doporučil bych Vám léky XY."
A poradcům platit nemusíte. Těm zaplatí farmaceutické firmy.
A když to nevyjde? Tak to má jednu výhodu. V některých případech se to už nedozvíte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama