Až jednou

1. října 2015 v 21:39
Jako většina z nás od dětství sním, co vše si koupím, až se stanu milionářem. Jak léta běží, tak se sny mění. Jako dítě jsem si vystačila se západoněmeckým katalogem, kde jsem si mohla na každé stránce vybrat jednu věc. Později jsem z katalogu vybírala zařízení do úžasné vilky s obrovskou zahradou a s mercedesem v garáži. Takový nedostižný socialistický sen...
Ještě mi vrtalo hlavou, kolik komu z těch milionů dám. Jak podělím příbuzné? Jedněm dám málo (mají docela dost peněz), těm druhým dám aspoň milion, ti jsou chudí? Bude to tak v pořádku?
Ve dvaceti jsem měla období, kdy jsem ani milionářem být nechtěla. Byla jsem šťastná a spokojená a na peníze jsem nemyslela. Bylo jich tak akorát na život ve dvou, později ve čtyřech. Když jsem po mateřské opět nastoupila do práce, tak jsem zase začala snít, jak bezvadné by bylo být milionářem. Jít do práce, všem říct co si opravdu myslím, dát výpověď a odejít středem. Ale co dál? Jak mě budou miliony živit? Co za ně koupit? Kam investovat? A už mi hlavou běží kolotoč starostí s majetkem. Nakoupím nemovitosti. Ale těch starostí s údržbou, s nájemníky. Budu investovat na burze. Ale jakou dá práci vše sledovat a vyhodnocovat, abych neprodělala.
A co když bude milionů tolik, že je budu moci rozhazovat? Tak to bych si splnila několik snů - obdarovala nemajetné příbuzné (a to jsou vlastně všichni), procestovala hodně krásných zemí, koupila si velký pozemek s malým srubem, vysadila les a postavila dům pro lidi, kteří jsou na konci své cesty a nemají sil se o sebe starat sami. Pečovatelé v domě by pracovali max. 6 hodin denně, bylo by jich hodně, aby měli sílu být stále milí a hlavně aby měli by čas naslouchat. Staří lidé toho mají hodně na vyprávění a mají čas vyprávět. Jen nemají posluchače. A to by miliony frčeli tak, že bych za chvíli žádné neměla a pečovatelský dům bych mohla zavřít.
Vyplývá mi z toho jediný závěr. Na milionáře je mě škoda. A mrzet to může maximálně moje příbuzné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama